Tävlingslydnad Coachgrupp för valp/unghund
2 995 kr
Slut i lager
Välutbildade & duktiga instruktörer
Vi har kurser för alla
Trevliga & uppvärmda lokaler
Belöningsbaserad träning
Hög kompetens och stor erfarenhet
Vi erbjuder även onlinekurser
| Kursstart | 9/1 |
|---|
Kursbeskrivning
Den här kursen är öppen för dig som satsar högt med din valp/unghund. Vi kommer att jobba med grundträning, tävlingsträning/störningsträning, transporter/momentsrutiner, helhet/uthållighet och banor. Vi lägger upp träningen så den passar just din valp/unghund och målet är att få en bra grund för sin kommande tävlingshund. Vi vill skapa en kommande tävlingskamrat som älskar att vara på tävlingsplanen.
Vi jobbar både gruppvis och med en hund i taget. Träningsgruppen kommer att gå varannan vecka för att ge mer möjlighet till träning mellan tillfällena. Varmt välkomna!
Coachgrupp för valp/unghund
Kursdatum/tid: 9/1, 23/1, 6/2 & 20/2 kl 9.30-12.00
Plats: Göteborgs Hundarena Topphallen, Åskvädersgatan 1 GÖTEBORG
Instruktör/föreläsare: Tina Gavling
Vanliga frågor och svar
De flesta av våra kurser hålls på Kungliga Hundar, Åskvädersgatan 1 i Göteborg. Om vi har kurser på någon annan plats, exempelvis jaktkurser, står det angivet i kursbeskrivningen.
Det vanligaste är att vi har max 6 deltagare på våra kurser med undantag för V.I.P-kurser där vi har 4 deltagare per kurs och jaktkurser där antalet varierar beroende på vilken kurs det gäller.
Vi har klarna som samarbetspartner och de har flera delbetalningsalternativ att erbjuda.
Alla i familjen är välkommen att delta på våra kurser om man önskar det.
Löptikar är välkomna att delta på våra kurser. Om kurser hålls inomhus vill vi att ni använder tikskydd.
Har du fler frågor?
Vänligen kontakta oss via e-post eller genom vårt kontaktformulär om du har några frågor eller för att lämna feedback. Vi är glada att hjälpa till.





